e-Koolikott on avatud

Haridus- ja Teadusministeerium avas digitaalse õppevara portaali e-Koolikott, mis lihtsustab digitaalse õppevara kasutamist ja aitab muuta selle õppimise loomulikuks osaks. e-Koolikott võimaldab olemasolevat digitaalset õppevara lihtsalt ja ühes keskkonnas kasutada. Portaali kaudu saab kasutada õppematerjale, mis asuvad erinevatel veebilehtedel, kombineerida videoid, mänge, töölehti ja muud õppevara ning teha loodud õppekomplektid õpilastele ja kolleegidele kergesti kättesaadavaks.

Portaalist leitavat tasuta õppematerjali saab igaüks vabalt kasutada. Tasulist õppekirjandust saab kasutada, kogumikke luua ning õppevara hinnata vastavate õigustega registreeritud kasutaja. Portaali üks lisandväärtus ongi jagada parimaid praktikaid õppematerjali kasutamisel ning anda tagasisidet õppematerjali loojatele või teistele kasutajatele.

e-Koolikott on kasutatav nii arvutis kui nutiseadmetes sõltumata operatsioonisüsteemist.
2016. aasta jooksul plaanitakse edasi arendada portaali otsingusüsteemi nii, et õppevara oleks võimalik otsida üldpädevuste ning õpi- ja läbivate teemade järgi. Koostööd plaanitakse teha eksamite infosüsteemi ülesannete pangaga, et õpetajad saaksid enda loodud kogumikku edaspidi hindamisülesandeid lihtsasti lisada. Samuti tehakse e-Koolikoti kaudu selle aasta jooksul Eesti koolidele kättesaadavaks ka Soome digitaalse õppevara.

Õpetajatega on kaardistatud olemasolev digitaalne õppevara üldhariduses. Samuti selgitati välja, millistes ainetes kvaliteetseid õppematerjale napib. Kutsehariduses on õppevara vajadus väljaselgitamisel. Ministeerium tellib puuduoleva õppevara ning teeb selle e-Koolikoti kaudu kõigile kättesaadavaks.

e-Koolikott on mõeldud nii õpetajatele kui ka õppijatele, kes soovivad uusi teadmisi omandada või varem õpitut meelde tuletada.

Allikas: HTMi pressiteade.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s